Close
Close

Brak produktów w koszyku.

Propozycja idealnych prezentów na Walentynki dla Matki Polki, która nie kosztuje ani złotówki!!! (wpis tylko i wyłącznie dla mężczyzn)

Propozycja idealnych prezentów na Walentynki dla Matki Polki, która nie kosztuje ani złotówki!!! (wpis tylko i wyłącznie dla mężczyzn)

 

Zbliżają się Walentynki. Święto zakochanych, jednakże czuję, że od zawsze jest to bolączka facetów, na spełnienie pragnień żeńskiej części związku.

Mamy dwójkę dzieci, i wiem ile trudu ON poświęca w ich wychowanie, nie tylko ja. Dlatego te Walentynki będą wyjątkowe, nie oczekuję żadnego prezentu, tylko tego, co jest kwintesencją Walentynek – MIŁOŚCI. Mam ją na codzień w dużych dawkach, ale Ty może o niej zapominasz. W biegu, w pracy, w życiu codziennym. Zapominasz zabrać jej z czoła pasma włosów, zapominasz dać buziaka na pożegnanie, zapominasz jak to było kiedyś… no właśnie – KIEDYŚ. Przejdę od razu do meritum, ale tylko jeszcze napiszę, że te Walentynki w rodzicielstwie różnią się od tych pomiędzy osobami bezdzietnymi – wówczas się więcej wymaga. Ot tak, po prostu.

 

1.Zamknij proszę oczy i wyobraź sobie jaka była kiedyś… Jak to było bez dzieci, w sypialni, na codzień. Jak pachniała jak się do Ciebie zwracała. Może sam używałeś zwrotu, o którym teraz na codzień zapominasz…? Mój poślubiony mówił do mnie per ‘Kwiatuszku’, nie pamiętam kiedy ostatnio to słyszałam, ale pamiętam, że w czasach naszych pierwszych spotkań, rumieniłam się na to określenie.

Dlatego spraw by tego dnia wspomnienia wróciły, być może zrobisz to jednym słowem…

2.Zacznij już się przyglądać parę dni przed, nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę. Spójrz na żonę, jak spędza swój dzień. Postaw się w jej sytuacji… Codziennie te same cztery ściany nie sprawiają, że ona z werwą codziennie wstawia zmywarkę, albo po raz setny myje tę samą podłogę. Wyręcz ją w kilku takich sytuacjach. Sam z siebie. Bez proszenia, bez ponaglania. Czy wiesz, że o Tobie – mężczyźnie krążą takie kawały jak: Kochana jak prosisz męża o posprzątanie garażu to on to przecież zrobi, nie musisz mu tego powtarzać co pół roku.

3.Na pewno wiesz co jest dla niej najcenniejsze. Nie, nie Ty. Jej dzieci. Wszystko co robią, jak się zachowują, jest po prostu przeurocze. Gdy zamkniecie się w pokoju na górze, poknujecie, by rano w dniu Walentynek dać jej najbardziej niezgrabne Walentynki na świecie, narysowane lewą ręką, z serduszkiem po środku, które raczej przypomina niekształtną plamę, to ona wówczas nie będzie mogła wyjść z podziwu. A nawet gwarantuje Ci, że Walentynki wręczane przez dzieci (oczywiście za Twoją sprawą) przyprawią ją o łzę szczęścia.

4.Zwykłe rzeczy, które robisz, w ten dzień mogą być niezwykłe. Jeśli parzysz jej co rano czarną kawę, wytnij sobie szablon w kształcie serduszka, by usypać na jej powierzchni serce z kakao. Jeśli parzysz jej latte, narysuj je po prostu wykałaczką. Spójrz na nią z błyskiem w oku, pocałuj mocniej niż na codzień i nie żałuj przytuleń.

5.Jeśli masz taką możliwość wróć wcześniej z pracy, by spędzić z nią czas, tak po prostu. Dla dzieci załatw opiekę, byście zostali sami.

6.Wiem, że nie każdy ma taką możliwość jak my – podrzucenia bliskim dzieci, dlatego tego dnia zawsze możesz postarać się by wcześniej zasnęły. Włączyć film na cda, nalać wina, i wymasować jej stopy, bądź przygotować kąpiel. Tylko jakąś wyjątkową! Niech pełna wanna wody nie mówi jej Kochanie dawno się nie myłaś, dziś jest ta pora! tylko to ma być wyjątkowy wieczór! I nie gadaj – na pewno w domu znajdziesz kilka świeczek.

7.Dodatkowo – jej ulubione jedzenie, ulubiona muzyka, film na cda, który oglądaliście kiedyś razem, bądź najzwyklejsza komedia romantyczna. Pomysłów jest wiele, tyle ile jednostek, tyle ile par. Grunt to znaleźć w sobie energię i odgrzebać ten błysk w oku i tę miłość sprzed dzieci.

 

Mam nadzieję, że pomogłam i pamiętaj – ten jeden wyjątkowy dzień może sprawić, że następne będą jeszcze bardziej wyjątkowe <3

 

fg6a8166 fg6a8171 fg6a8176 fg6a8179fg6a8159fg6a8178

 

Kubeczki – HM HOME

Filiżanka – ZARA HOME

Close