Close
Close

Brak produktów w koszyku.

Wystarczy, że zastosujesz się do tej jedynej rady, a Twoje dzieci w końcu zaczną chodzić wcześnie spać! (+przetestuj kosmetyki!)

Wystarczy, że zastosujesz się do tej jedynej rady, a Twoje dzieci w końcu zaczną chodzić wcześnie spać! (+przetestuj kosmetyki!)

Oczy Ci się kleją, nie dajesz już rady, miałaś ciężki dzień, a Twoje dziecko na sam wieczór jest wulkanem energii. Łóżko raptem jest świetną trampoliną, piżamka nie chce się ubrać, bo najlepiej jest skakać na golaska. Mama służy za radio i drapak, już usycha ręka, a kiedy sama przysypiasz, budzi Cię i mówi ‘podlap i pospiewaj’. Wraz z nowym rokiem postanowiłam powiedzieć STOP całej tej sytuacji, rano moje małe dwa Szkraby spałyby jak najdłużej, nie dam rady się ich dobudzić, śmieję się, że nie mam dwu i trzylatka w domu, tylko nastolaków. Siedzą do późna, szaleją, a rano wstawać nie ma komu. Rodzice oczy na zapałki, dzieci na bicepsy i w drogę.

Moje STOP, w końcu zaczęło działać! Nie mogłam w to uwierzyć. tym jedynym sposobem jest SYSTEMATYCZNOŚĆ. Nic więcej! Wydaje się proste, prawda? Niestety początki zawsze są mega trudne, ale gdy się skupisz Twoje życie zmieni się nie do poznania. Twoje i Twojego dziecka. Będzie dopieszczone w każdym emocjonalnym koniuszku jego ciała, a Ty będziesz miała wieczór dla siebie i swojego niedopieszczonego i stęsknionego małżonka.

Zaczynamy!

Najcenniejsze dla Twojego dziecka jest możność bycia razem, razem z Tobą. Czuły dotyk, rozmowy, wspólne spędzanie czasu. Dla niego jest to cenniejsze niż najlepsza czekolada, ma większą wartość niż wartość złota. Czy słyszałaś kiedyś o historii sprzed wielu wieków? Pewien król był bardzo ciekaw w jakim języku mówiłby człowiek, gdyby został pozostawiony sam. Postanowił to sprawdzić. Garstkę niemowląt zamknął w zamku. Każde było pozostawione samo sobie, nikt nie miał prawa do nich mówić. Podawane było im tylko jedzenie. Wiesz w jakim języku dzieci zaczęły mówić? W żadnym. Nie dożyły drugiego roku życia. Ta historia pokazuje jak ważna jest bliskość drugiej osoby dla dzieci, najważniejsza ponad życie.

Zrób sobie z każdego wieczoru RYTUAŁ. Załóżmy, że u Ciebie (tak jak i u mnie się zdarza) chodzą spać późno, czyli 22. Każdego dnia rozpoczynaj rytuał pól godziny wcześniej, czyli 21:30, 21.. i tak dalej, aż dojdziesz do pożądanej godziny. Dla mnie idealna jest 20! Jeszcze mam siły i masę cierpliwości. Uwielbiam wówczas na nich patrzeć.

Wrzucam ich do wanny pełnej gorącej wody, dbam o to by w łazience było ciepło. W okresie infekcji nie trudno o przeziębienie. Do wody zawsze dodaję emolienty. Obecnie z Nivea, mają niesamowity zapach, a emolienty ładnie nawilżają skórę i wzmacniają jej barierę ochronną. Ten zapach kojarzy się już moim dzieciom z każdym wieczorem. Następnie biorę zawsze młodszego maluszka, owijam go w ręcznik i idziemy sam na sam.

 

fg6a6846 fg6a6848

 

Staram się by każdy mój dotyk nie był zbyt szybki, impulsywny, by w pokoiku było przygaszone światło. Delikatnie wycieram małe ciałko miękkim ręcznikiem. Napawam się nim, bo wiem, że on każdego dnia jest coraz większy, i boję się, że nastąpi taki moment, że nie będzie już potrzebował mamy. Na razie jest moim małym dzidziusiem. Napawam się tą chwilą w nieskończoność. Smarujemy małe ciało emulsją i nakładamy piżamkę. Oli dostaje ciepłe mleczko i wie, że to już ta pora. Ta pora, jak co wieczór, powtarzana każdego dnia.

 

fg6a6963-2 fg6a6971

 

Powiem Ci, że ze starszym maluszkiem nie jest już tak łatwo. Jest większy, więcej rozumie. Oczywiście powtarzamy rytuał smarowania ciała, piżamkę już tylko pomagam mu nakładać, jest coraz bardziej samodzielny. Ale zasnąć sam nie da rady, to ten który lubi gdy go się drapie, gdy mu się śpiewa czyta. Rozważam ostatnio przeniesienie ich łóżeczek do jednego pomieszczenia, by czytane książeczki słyszeli razem.

ZAPACH,

TA SAMA PORA
TE SAME CZYNNOŚCI

SYSTEMATYCZNOŚĆ

Tylko tyle wystarczy, a teraz mam dla Ciebie niespodziankę. Możesz całkiem nieodpłatnie przetestować wybrany przez siebie produkt Nivea, wystarczy, że opiszesz w jaki sposób pielęgnujesz więź ze swoim dzieckiem, ja już opisałam powyżej, a Ty możesz to zrobić klikając TUTAJ, zostaniesz przeniesiona/ny na taką stronę i wówczas wystarczy wypełnienie formularza.

 

nivea-2017-01-11-o-23-33-23

 

 

A teraz zapraszam Cię na sesję naszych maluchów, chciałam uwiecznić jak świetnie spędzają ze sobą czas. Zobacz tylko! Oczywiście do snu polecam opcję rozdzielenia, bo tylko naładują akumulatory nawzajem i nakręcą się wspólną zabawą ;)

 

fg6a6928fg6a6799fg6a6934 fg6a6815
fg6a6876 fg6a6891 fg6a6900 fg6a6904 fg6a6911 fg6a6914fg6a6869 fg6a6916 fg6a6922
fg6a6933
fg6a6935 fg6a6936 fg6a6949 fg6a6951

Close