Close
Close

Brak produktów w koszyku.

Jak pokochać siebie i przekazać tę zdolność swoim dzieciom?

Jak pokochać siebie i przekazać tę zdolność swoim dzieciom?

Jak pokochać siebie? I jeszcze sprawić by dzieci, które wychowujesz czuły tak samo?

Na pewno znasz wiele osób w swoim otoczeniu, które nie potrafią przyjmować komplementów. Zamiast powiedzieć grzeczne dziękuje, słyszysz od nich a przestań, czy no coś Ty.

Są to osoby z niskim poczuciem własnej wartości, które albo postanowią sprzeciwić się losowi i brną pod górę, albo zostają nadal takimi szarymi myszkami.

Podzielam schemat, bo byłam taką szarą myszką. W szkolnej ławie niczym się nie wyróżniałam, ani super ciuchami, ani urodą, ani portfelem rodziców. Jednakże pomimo przeciwności losu, które mnie spotykały na każdym kroku, potrafiłam zacisnąć pięści i iść przed siebie. Dziś wiem skąd bierze i brało się moje niskie poczucie własnej wartości i nie chcę przekazać go swoim dzieciom.

 

1fg6a4443

 

Do pokochania siebie droga jest prosta – rozejrzyj się wokół siebie i zobacz co masz. Masz zdrowe piękne dzieci. ZDROWE, które nie wymagają ani specjalistycznej opieki, ani drogich operacji. Masz dach nad głową, dobre jedzenie, pracujesz na to wszystko, bo masz dwie ręce. Czy to nie jest coś wspaniałego? Docenianie tego wszystkiego to 90% pracy w dążeniu do pełnej samoakceptacji.

Chcę by chłopaki nie miały takich problemów, chcę aby wyrośli na pewnych siebie mężczyzn, dlatego:

KOMPLEMENTUJ SWOJE DZIECKO MAMO

Na każdym kroku, chwal jego nieporadne czynności, jego zapach, jego urodę. Jego krzywą pracę w przedszkolu, przecież krzywy domek jest najpiękniejszy, gdyż jako jedyny stoi na górce. Chwal to, że pocałował braciszka, to że pięknie sprząta klocki (nawet jeśli wdepniesz bosą stopą w te, które zostały).

WIERZ W JEGO SIŁY

Uważam, że jednym z większych błędów rodziców jest użalanie się nad dzieckiem. Kiedy upadło, kiedy nie trafiło łyżką do buzi, kiedy wylało na siebie kubek soku. Co wtedy robi mama? Biegnie do dziecka i krzyczy OJOJOJOJ!!!

Wyobraź to sobie z pola widzenia dziecka, nie ważne czy leży teraz w trawie, czy ma na sobie mokrą bluzkę. Wie, że stało się coś dziwnego, i nagle patrzy, a tam na horyzoncie zjawia się matka, osoba, którą bezgranicznie kocha, gdyż ufa jej i wie, że może na nią liczyć w największych niebezpieczeństwach. Matka biegnie ze skrzywioną miną, wymachuje rękami, wygląda jak orangutan i w dodatku krzyczy!

W odczuciu dziecka wydarzyło się coś niebezpiecznego, skoro matka aż TAK zareagowała. W poczuciu dziecka upadek to koniec świata. Jak dziecko będzie brnęło przez życie z poczuciem, że upadek to koniec świata?

W odwrotnym przypadku zajączek wstanie i pobiegnie dalej, wyrośnie na dorosłego pewnego siebie człowieka, któremu niestraszne żadne upadki.

 

fg6a4495-side

 

TRAKTUJ SWOJE DZIECKO JAK COŚ BARDZO WYJĄTKOWEGO

Wydawałoby się, że wiele osób o tym, wie, jednakże to jest długi temat do rozmów. Znasz małe księżniczki? Córeczki tatusia? Komplementowane przez niego wyrosną na pewne siebie kobiety. Nie zadzieje się tak, gdy ojciec nie będzie odgrywał takiej roli w życiu swojej córeczki.

W moim przypadku ja doglądam swoich książąt i są to synkowie mamusi.

POTRZEBA UWAGI

Dzieci mają bardzo dużą potrzebę bycia widzianym i słyszanym. Wiele razy spotkałam się z tym, gdy dziecko próbuje o coś zapytać rodzica, a ten odgania go jak muchę, gdyż ma swoje ważniejsze sprawy.

Gdy odwracamy się od swoich ważnych spraw na korzyść naszego dziecka, i choćby nam miały się spalić schabowe, wysłuchamy je do ostatniej krzty, sprawią, że one będą czuły się ważne. Ważne na równi z innymi członkami w domu.

Czy uczucie bycia ważnym nie pozostanie na długie lata w dorosłości?

 

Pamiętajcie, że dzieci to nasze małe kwiatuszki. Podlewane wyrosną na najpiękniejsze kwiaty jakie tylko mogą być. Kochane, czekam na Wasze historie o Waszych maluszkach, czym je wspieracie w dorastaniu na pewnych siebie ludzi?

 

fg6a4438-side fg6a4446 fg6a4458 fg6a4460 fg6a4481 fg6a4485 fg6a4492 zfg6a4489

Close