Close
Close

Brak produktów w koszyku.

JAK UMIEJĘTNIE NAWILŻAĆ DZIECI W SEZONIE GRZEWCZYM?

JAK UMIEJĘTNIE NAWILŻAĆ DZIECI W SEZONIE GRZEWCZYM?

JAK PRZEŻYĆ MACIERZYŃSTWO I NIE ZWARIOWAĆ? Odpowiem Ci jednym słowem moja Droga: UBEZPIECZAĆ się. UBEZPIECZAĆ. I choć może to zabrzmi jak reklama wiesz czego, to wcale nią nie będzie. Ubezpieczaj się w każdej możliwej sytuacji, na wypadek wszystkiego. Nie bez przyczyny matki, teściowe i wszystkie zrzędliwe ciocie każą nakładać czapeczkę, bo wiedzą jaka tragedia się za tym kryje, gdy temperatura spadnie o jeden stopień w dół. I może choć zbytnio naginam rzeczywistość i trochę ironizuje, to chcę Ci przekazać sens starego porzekadła, które mówi, że przezorny zawsze ubezpieczony.

I tak oto ja – ciepłolubny miś, już od pierwszego dnia września nie mogę się doczekać, kiedy włączą kaloryfery, bo przecież wrzesień to wrzesień, sama nazwa już owiewa chłodem! Tak wiem, wiem, że jeśli i Ty jesteś mamą to zdajesz sobie sprawę jakie ryzyko się z tym wiąże.

Ciepłe mieszkania pozbawione świeżego powietrza w środku, to nic innego jak sucha wylęgarnia bakterii, drobnoustrojów i wszystkiego dobrego. Przecież żal otwierać okno przynajmniej kilka razy dziennie, kiedy za oknem zamieć. Nie będziesz siedziała w czapce w domu, a dziecka opatulała we wszystkie koce.

I tak oto spójrz na taki apartamentowiec, na te liczne okienka, zima, a wszystkie zamknięte. O! Jest! Jedno otwarte! Chyba jakiś czubek tam mieszka! Takie oto nasze polskie są rozumowania. Wszyscy jesteśmy ciepłolubni. WSZYSCY. W krajach skandynawskich i nie tylko, ludzie nie boją się otwierać okien, nie boją się jazdy na rowerze czy chodzenia bez czapek w okresie zimowym!

Tylko u nas takie rzeczy!

I po stokroć zachęcam Cię, do przyjrzenia się temu problemowi. Co niesie ze sobą suche powietrze? Otóż wysuszenie śluzówek we wszystkich noskach w naszym domu. Tych dużych i tych małych. I kiedy Ciebie dopadnie w kontrataku katar, to przeżyjesz. Kiedy dopadnie Twego mężczyznę – możliwe, że on będzie już wzywał księdza do ostatniego namaszczenia. A kiedy dopadnie Twoje dzieci – Twoje serce zacznie pękać. Tak po prostu. Bo dla matki nie ma nic gorszego niż choroba małych dzieci. Szczególnie tych bardzo małych, które jeszcze nie poskarżą się, że boli je głowa, czy że przeszkadza im glut w nosie. Bo one najzwyczajniej w świecie jeszcze nie mówią!!!

A noworodki? Przecież one nie potrafią oddychać buzią! MASAKRA!

 

fg6a3803

 

Należę do mam bezrajstopkowych, do mam, które się UBEZPIECZAJĄ. Nie nakładając rajstopek pod warstwę spodenek i zimowego kombinezonu, nie robię nic innego, jak tylko hartuje swoje dzieci. Hartuje je na wypadek choroby, która złamie mi serce. Także idąc tropem tytułu, który ma ten post, zdradzę Ci jak możesz nawilżać powietrze w swoim domu.

Idąc tropem naszych mam powiem Ci, jak nawilżać powietrze w pokoju dziecka:

GARNEK, PIELUCHA, MISKA

Tradycyjny zestaw, pozostawiający wiele do życzenia w praktyce. Pielucha zaraz wyschnie. Garnki będą zaraz Ci potrzebne w kuchni. Miski też.

A stojąca miska to nic innego jak wabik na małe dzieci, które z nich nie poplucha się w takiej miseczce wody, stojącej w… a nie ważne gdzie. Dziecko nie znajdzie? Znajdzie, a jak! Jeszcze sprawdzi czy Twój telefon umie pływać. :D

 

fg6a3804

 

SUSZENIE PRANIA

Stare ciotki jeszcze mówiły, że warto suszyć pranie w pomieszczeniach, które potrzebują nawilżenia. Pranie szybko wyschnie, rozniesie ze sobą super zapach, ale nie dla każdego będzie on przyjemny po całonocnym wdychaniu. Niektórych od intensywnych zapachów przecież bolą głowy.

Ani to estetycznie nie wygląda, ani nie zachęca dziecka do wspięcia się po takiej suszarce. Żartowałam! No pewnie, że zachęca! ;)

 

fg6a3817

Wygląda na najgrzeczniejsze dziecko na świecie, prawda? Ale tylko on już wie, co można zrobić ze świeżo upranymi bluzeczkami na suszarce tak, by mama musiała znów wrzucić je do pralki :D

ROŚLINY I PRYSZNIC

Nie wiem dlaczego akurat połączyłam to w jeden podpunkt. Bo w sumie nie ma tu dużo do pisania. Najfajniej i najlepiej dla zdrowia, by w naszych domach było sporo roślin i byśmy często się kąpali ;). Najlepiej nie zamykać wówczas drzwi do łazienki! Para z gorącego prysznica również dobrze nawilży nasze mieszkanie, ale czy na pewno to rozsądny sposób nawilżania powietrza w domu?

 

ODPOWIEDNIE I REGULARNE ZRASZANIE DZIECI

 

fg6a3784

 

Tak to u nas wygląda. Codziennie przed snem nasze dzieci są zraszane. Zraszacz najlepiej kierować w kierunku twarzy, tam gdzie występują śluzówki.

Mocne i pewne psiknięcie powinno załatwić sprawę na przynajmniej 8 godzin. Mokra twarz będzie świadczyć o tym, że jednorazowe zraszanie zostało w pełni wykonane.

AAAaaaaa!!! Mam nadzieje, że się nie nabrałaś :D

Gdyż chce wśród tych wszystkich sposobów pokazać Ci najłatwiejszy, najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy sposób nawilżania powietrza we wszystkich domach polskich rodzin. Oto (fanfary) ON:

 

zfg6a3738

 

2 w 1 NAWILŻACZ I OCZYSZCZACZ POWIETRZA PHILIPS AIR WASHER HU5930

To on załatwi za nas całą ‘brudną robotę’. Lekki, śliczny, zgrabny i łatwy w przenoszeniu nawilżacz powietrza(klik). Mówię brudną, bo mam na myśli tutaj te całe zabawy, które opisałam powyżej, oraz zanieczyszczone powietrze w naszym domu! Żadna z nas zapewne nie chce się bawić w garnki z wodą, ani zraszanie dzieci. Dlatego ubezpieczając się przed chorobą swoich dzieci, zabezpiecz się przed suchym powietrzem, a resztę dostaniesz w gratisie od losu! ;)

 

Powiem Ci, że z TYM sprzętem:

  • Zaprogramujesz kiedy ma działać. Będzie robić Ci dobrze nawet kiedy będziesz spała, albo po prostu nie będzie Cię w domu! I to od godziny, aż nawet do 8! Pracuje na pełen etat!
  • Nie będzie naśladować czajnika! – zero nadmiernej gorącej pary i białych plam wokół – meble i podłoga są całkowicie bezpieczne! Co najlepsze jego niewidoczna mgiełka to rozbite, malusieńkie cząsteczki wody, do których trudno się przyczepić bakteriom. I tak oto rozprzestrzenia on o 99% bakterii mniej niż nawilżacze ultradźwiękowe,
  • Powietrze, które dla Ciebie przygotuje będzie higienicznie czyste! Bez chemii, ozonu czy szkodliwych środków chemicznych,
  • Intuicyjnie da się przycisnąć ;) i jednocześnie nie da przycisnąć niepożądanym małym rączkom – dzięki funkcji blokady rodzicielskiej,
  • Jest wydajny i ma spore zasięgi! Nawilży Ci całe 70m2, a duży zbiornik (4L) sprawi, że nie będziesz musiała często biegać po wodę;)
  • Wyjmie z siebie to co najpotrzebniejsze… Pojemnik na wodę wyjmiesz jedną ręką, a wcześniej, gdy jej zabraknie, on się po prostu wyłączy!
  • Ostrzeże Cię kiedy nastąpi konieczność wymiany filtrów! A na elektronicznym wyświetlaczu dowiesz się jak mocno jest nawilżone… powietrze w Twoim domu :)
  • Uchroni Cię przed alergenami! Pyłki, kurz, sierść zwierząt i wszelkiego rodzaju bakterie,
  • Oczyści nie tylko Twoją duszę delikatnym, bardzo cichym szumem morskich fal, ale i również Twoje powietrze w domu!

 

Czy wiesz, że kominek w naszym domu sprawił, że mamy tak masakrycznie suche powietrze, że to przechodzi ludzkie pojęcie!!! Utrudnia nam to oddychanie, dorosłym jak dorosłym, ale co mają powiedzieć dzieci?! Odpowiedni stopień nawilżenia w każdym domu, jaki powinien występować to 40-60%! Możesz zaprogramować urządzenie na wskazaną wartość, bądź pozwolić mu samemu dostosować się do warunków panujących w domu.

Airwasher uchroni nas od wszystkich alergenów, dlatego, że filtruje z powietrza do 99% mikroskopijnych zanieczyszczeń -> wirusów, bakterii i alergenów (kurz, psia sierść). Obsługa urządzenia nie przynosi żadnych trudności, proste intuicyjne przyciski sprawiają, że wcale nie trzeba udawać blondynki i prosić męża o pomoc! ;)

Odkąd korzystamy z Airwashera nasze życie zmieniło się całkiem… W końcu zaczęłam się wysypiać i wstaję wypoczęta! A wiesz dlaczego? Bo moim małym brzdącom nie przeszkadzają suche noski, nikt nie sapie i nie musi się przebudzać i iść po pomoc do mamy ;)

A szczęśliwa wypoczęta mama to szczęśliwe dzieci, i w tym przypadku na odwrót!! ;)

 

 

I jak? Na którą formę NAWILŻANIA SWOICH DZIECI się zdecydujesz? ;)

p.s. zanim odpowiesz koniecznie kliknij —>TUTAJ!!! ;)

 

fg6a3744 fg6a3772 fg6a3777 fg6a3790 fg6a3792 fg6a3806

Close