Close
Close

Brak produktów w koszyku.

Pokoik młodszego braciszka (jak ze snu!)

Pokoik młodszego braciszka (jak ze snu!)

[fb_button]

Ta długa droga, która wbijała mi palce pomiędzy żebra, obracała w mózgu i przekręcała moje myśli dobiega końca. I choć tu mieszkamy już ponad rok, ja w myślach zacieram palce na nowy dom, taki już nie od dewelopera. Jednak to już jest marzenie ściętej głowy. Na razie będę robić wszystko, by tu, gdzie obecnie teraz mieszkamy, było jak najpiękniej.

Pamiętam ten pokój, który dziś obejrzysz na zdjęciach, to w nim odbyła się kłótnia stulecia. Był szary bury i ponury. Same betony, świeżo umowa podpisana z deweloperem. Znaleźliśmy dom, piękniejszy i droższy, ale bardzo nieustawny. Miał nad garażem 40 metrowy pokój, na ‘górce’ tylko dwa pokoje i łazienkę. Na dole przez to że był gabinet, salon był mały jak d*pa, i bardzo nieustawny. Była kłótnia, walka i zgrzytanie zębów. Tatko chciał tamten dom, a ja jak lwica, broniłam swego gniazdka. Bo wiedziałam, że w tym choć  tańszym, choć i brzydszym, choć i bliźniaku (tamten był wolnostojący) każdy będzie miał swój przytulny kąt. Potrafię tupnąć nogą i postawić na swoim. I dobrze. Dobrze, bo dziś mamy najcudowniejszych sąsiadów na świecie. To sprawa pierwszorzędna, ważniejsza nawet od rodziny, bo z nimi się jest na co dzień! Na co dzień przez ścianę. Słyszy się płacz dziecka, i protesty w kąpieli. Po co mi dom w środku lasu? Wolę się socjalizować, niż dziczeć, a jak będzie mi za dużo tej socjalizacji, to zrobię wszystko, by swój zbudować.

Do rzeczy. Ten pokoik był początkowo pokoikiem starszego Bubka, a pokoik, który obecnie zajmuje Bubek był naszą sypialnią. Totalnie nie myślałam o losach Olisia, bo ledwo co się pojawił na świecie. Został pokoik gabinetowy i taki wielki nad garażem. Ten okazał się być chłodny I ciemny, wiec nie dawał się dla dzieci. Postanowiliśmy się więc tam z naszą sypialnią przenieść, coby go rozgrzewać;).

Buba zajął naszą poprzednią sypialnię, pokój ustawnie najlepszy ze wszystkich, a Oliś nabył w spadku cztery ściany Buby.

Mimo, że pokoik jest malutki i ma cztery ściany, to jest bardzo nieustawny (tu drzwi, tu skosy). Dumałam bardzo długo, nie spałam nocami, aż przyjechały. Wyczekane, wypatrzone, wydumane. Bo to jest tak, że jak się bardzo chce, to się ma, wiesz? Sprawdź to!

Widziałam je na witrynie sklepowej i powiedziałam nawet dla męża, że jestem w stanie spłodzić mu córeczkę, by mieć te mebelki. Do dziś nie wiem, co mi do głowy przyszło, przecież mam małe dziecko w domu. Dla Olisia będą w sam raz, i są. Idealne, bajkowe, w kształcie domków, z podpisami. Pinio, z kolekcji Marsylia pobudzają wyobraźnie, i są idealną bazą do dziecięcego pokoiku. Piękne w swej prostocie, pasują do wszystkiego, i do białych ścian i do kolorowych, do zabawek drewnianych i plastikowych i przede wszystkim do tych pstrokatych :).

Żeby było jeszcze tak troszkę niemowlęco, zostawiłam jeszcze łóżeczko szczebelkowe, ono rośnie razem z dzieckiem, obstawiam jeszcze niecały rok i poprzez detal jakim jest łóżeczko, pokoik przejdzie całkowitą metamorfozę, na pewno pokażę Ci to wtedy.

 

FG6A8347

 

Bardzo dziecięcym dodatkiem, takim bez którego ten pokoik nie byłby taki bajkowy, są elementy od Lamps&Company. Ta firma tworzy cuda, na te produkty miałam chrapkę od dłuższego czasu, z jednej strony wydają się być takie dorosłe, a z drugiej są idealne stworzone dla dzieci. Printy na abażurach i pościeli są niczym z wyśnionej bajki, nadają pokoikowi przytulności I dziecięcego wyrazu. Gwiazdki na zasłonkach przypominają spokojny sen i są nieodłącznym elementem dziecięcej krainy. Powiem Ci, że mam zboczenie na punkcie zasłon, a tak perfekcyjnie uszytych, to jeszcze nie widziałam. Taśma do której wsuwasz rurkę karnisza, jest tak fajnie skonstruowana, że te piękne marszczenia robią się same. Wystarczy, że napiszesz do Lamps&Company(klik) podasz wymiar swojego okna, szerokość, i wysokość od rurki do ziemi, wybierzesz materiał, a dostaniesz zasłonki jak ze snu.

Teraz zerknij na zdjęcia I daj znać jak Ci się podoba, a widziałaś pokoik starszego brata TUTAJ? Który według Ciebie bardziej się podoba, pisz śmiało!

 

1FG6A8299 2DSC08846 3aDSC08857 3DSC08851 4FG6A8264 5FG6A8330 6FG6A8289 7DSC08853 DSC08808 DSC08813 DSC08815 DSC08834 DSC08840 DSC08844 DSC08848-horz FG6A8257 FG6A8260 FG6A8266 FG6A8267 FG6A8274 FG6A8282 FG6A8287 FG6A8291 FG6A8294 FG6A8304-horz FG6A8317 FG6A8325 FG6A8376 xDSC08807 yDSC08812

 

Mebelki – Pinio, kolekcja Marsylia

Dywan i biała ramka – Ikea

Biurko – Minko

Pościel i ochraniacz do łóżeczka – Lamps&Co

Żyrandol, lampa stojąca, lampka na komodzie – Lamps&Co

Zasłonki (uszyją Ci również pod wymiar!) – Lamps&Co

Kolejka na komodzie i mapa ścienna – Janod

Muzyczne centrum aktywności – KrainaEkoZabawek

 

Jeśli coś jeszcze Was ciekawi ze zdjęć – pytajcie! I na koniec niespodzianka:

 

Close