Close
Close

Brak produktów w koszyku.

7 faktów, które znasz jeśli jesteś mamą dzieci rok po roku

7 faktów, które znasz jeśli jesteś mamą dzieci rok po roku

[fb_button]
  1. Przestaniesz widzieć.  Patrzysz i nie widzisz, serio. Dopiero gdy dobiega do Ciebie przerażający krzyk, zrywasz się na równe nogi i biegniesz. Zazwyczaj okazuje się, że starszy stoi nogą na głowie u młodszego (obecny wiek dzieci 2,5 i 1,5). Albo nie wspomnę o gilu po pachi czy brudnej buzi, dostrzegasz to dopiero gdy trzeba wyjść z domu, albo oddać dziecko ‘w ludzi’. Ile razy dopiero w przedszkolu spostrzegłam, że Bubek ma śniadanie na brodzie.
  2. Przestaniesz czuć ładne zapachy. Siedząc tyle czasu w pampersach zapach sudocremu i chusteczek nawilżanych równa się jedno, Ty już dobrze wiesz co. Ale o tym już Ci wspominałam ;)
  3. Zaczniesz doceniać ciszę i samotność. Będziesz wiedziała, że to jest cenniejsze od złota. Chwila wytchnienia. Choćby mieli się pozabijać idziesz do kibelka, siadasz na zamkniętą muszę i skupiasz się na chwili samotności. Ewentualnie idziesz do pralni zrobić ósme pranie dla samych skarpetek.
  4. Nie potrzebujesz ciepłej puchowej kurtki na zimę. Bo jak już wychodzisz z nimi na spacer, a każdy pójdzie w swoją stronę to gonisz najpierw jednego, a później drugiego. Albo zanim wpakujesz obydwu do fotelików w samochodzie, później przed sklepem rozpakujesz, w gonitwie zakupy, pakowanie, przed domem rozpakowywanie. Plecy mokre i pachi.
  5. Długie weekendy – na pewno już nie będziesz ich lubić jak kiedyś! Memy o piątaczku i piątiuniu, już Cię nie bawią, tylko wpędzają w czarną rozpacz. Czekasz tylko do poniedziałku by oddać dzieci do przedszkola i móc pooddychać, tak zwyczajnie, nie martwić się i wiedzieć, że są pod dobrą opieką, dobrze zjedzą, dobrze się wyśpią, i nie będą Ci do ucha marudzić…
  6. Bałagan nie będzie Ci przeszkadzał ani trochę, chyba, że ktoś żywnie zwróci Ci uwagę. Ilość zabawek też, im więcej tym lepiej, bo każda to pięć minut wolności Twojego umysłu.
  7. Serce. Będzie takie miękkie jak nigdy dotąd. Gdy jeden drugiemu da soczystego buziaka, nawet takiego z glutem do pasa. Twoje serce rozpłynie się na milion kawałków. Nie zamieniłabyś tego wszystkiego na żadne skarby tego świata.

 

FG6A8325

chłopaki w nowym łóżeczku od Pinio <3

 

Close