Close
Close

Brak produktów w koszyku.

SEZON NA KATAR – 3 sposoby kontrataku

SEZON NA KATAR – 3 sposoby kontrataku

[fb_button]

Gdy do domu, w którym są dzieci przychodzi choroba, serce się kraja. Bo któż jak nie one, cierpią po stokroć jeszcze mocniej, niż osoba dorosła. Dorosły gdy ma katar, wytrze rękawem co trzeba, bądź użyje magicznych kropelek, a niemowlę nie dość, że samo sobie nie może tego zrobić, to w dodatku używanie takie rodzaju lekarstw nie jest wskazane. Dla nas katar to pikuś, który tylko trochę uprzykrza życie, dla niemowląt jest bardzo niebezpieczny.

FG6A4337

 

Jak sobie z tym radzić? Jak zapobiegać, leczyć? Poznajcie moje sposoby.

 

 1. Gdy już wystąpi nieszczęsny katar zadbajmy o pozycję dziecka. Główka nieco wyżej, bądź pozycja na brzuszku, sprawia, że dzieciom lepiej się oddycha.
 2. Warto oczyszczać dzieciom nosek aspiratorem, oraz używać spreje w postaci np. hipertonicznej wody morskiej, które rozrzedzą wydzielinę, bo taka jest łatwiejsza do usunięcia. Pamiętaj o częstym nawadnianiu małego organizmu!
 3. Możesz wybrać się również do lekarza, który uświadomi Cię tak jak ja teraz, że temperatura w pomieszczeniu nie powinna być większa niż 21 stopni, a powietrze powinno być czyste i odpowiednio nawilżone. Bardzo często pediatrzy radzą nie używania nawilżacza, wcale im się nie dziwię, bo zwykły nawilżacz, nie czyszczony zbyt często sprawia, że zalęgają się w nim grzyby, dlatego tak jest odradzany. Najczęściej słyszałam o zwykłej namoczonej pieluszce tetrowej, położonej na grzejnik. Niestety wysycha zbyt szybko, a my nie mamy wpływu oraz informacji, w ilu procentach powietrze w danym pomieszczeniu jest nawilżone.

 

FG6A4307

 

Mamy jesień, razem z wiosną są to najgorsze pory roku na wylęganie chorób, dlatego w tym okresie, szczególnie jesiennym powinniśmy zadbać o zdrowie i odporność naszych dzieci jeszcze bardziej. Wiadomo, że jeśli maluch chodzi do przedszkola, to zawsze coś ‘przyniesie’, ale przecież w domu śpi, jest z rana, jak i spędza popołudnie oraz wieczór, dlatego to w domu powinniśmy przykuwać uwagę do czystości. Nie tylko tej czystości wokół nas (cosobotnie szorowanie podłóg i trzepanie dywanów;)) ale i czystości powietrza. Z nieba spadł mi Philips Combi 2 w 1, który jednocześnie nawilża i oczyszcza powietrze, oraz ma w sobie filtr węglowy (a kto ma studnie przy domu, ten wie co to za magiczny filtr). Powietrze w domu jest z reguły prawie 30% bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz, więc powinniśmy bardziej o nie zadbać.

 

FG6A4318

 

Oczyszczacz i nawilżacz combi 2w1 Philips to:

 • Brak mokrych plam i białego nalotu, jak w przypadku innych nawilżaczy
 • 99% mniej bakterii w nawilżonym powietrzu
 • Odpowiedni system filtracji
 • Inteligentne rozwiązania VitaShield i NanoCloud
 • Intuicyjny wskaźnik jakości powietrza (przez chwilę mieliśmy czerwony! Co oznacza bardzo złą jakość powietrza! Fioletowy – wystarczający, niebieski – dobry)
 • Nowoczesna technologia, która informuje nas, że w urządzeniu nie ma wody – Healthy Air Protect,

 

 

Rozwiązanie VitaShield usuwa aż 99,9% pyłków, kurzu, roztoczy i bakterii, wirusów oraz sierści zwierząt ( a wiecie jak u nas w domu jest z tymi zwierzakami;)). Wszystko zostaje w filtrze HEPA. Technologia NanoCloud wydajnie i higienicznie nawilża nam powietrze jednocześnie nie pozostawiając mokrych plam wokół, chyba że nie trafimy do zbiornika ;)

 

FG6A4312

 

Dodatkowo w urządzeniu możemy ustawić sami:

 • Jak mocno nawilżone ma być powietrze – 40, 50, 60%
 • Poziom mocy wentylatora
 • Tryb snu – my śpimy, a urządzenie pracuje, dodatkowo nie świeci w nocy i jest o wiele cichsze,
 • Tryb czasowy – ile czasu urządzenie ma pracować

 

Aż tyle w jednym urządzeniu, wywarło to na mnie bardzo duże wrażenie! Oczyszczacz i nawilżacz combi 2w1 Philips AC4080 będzie dostępny w sklepach RTV Euro AGD od października 2015.

 

1FG6A4358 FG6A4286 FG6A4294 FG6A4295 FG6A4296 FG6A4315 FG6A4319 FG6A4333 FG6A4335 FG6A4350 FG6A4357

 

Close