Close
Close

Brak produktów w koszyku.

Najlepsza decyzja w moim życiu

Najlepsza decyzja w moim życiu

[fb_button]

Macierzyństwo zmienia. Serio. I to nawet nie sądziłabym, że tak bardzo. Rzeczy błahe, bądź absurdalne, wywołujące oburzenie, wszystkie, obracają się o 180stopni… Mój tok myślenia obrócił się o 180 stopni.

Oczami wspomnień widzę moją koleżankę siedzącą z noworodkiem w domu, a jej starsze dziecko w tym samym czasie jest w przedszkolu. Oburzona twierdziłam, że jak ona tak może(?!) czy dla starszej pociechy nie jest przykro, że nie może być z mamą w domu? A gdzie oszczędności jakiekolwiek?! Przecież można tyle zaoszczędzić?!

Oczywiście teraz pukam się w ten kaczy łeb, przecież jak można było tak myśleć! Teraz wiem, że to, że Buba poszedł do przedszkola było najlepszą podjętą decyzją w naszym życiu. Każdego dnia wraca do domu z uśmiechem, nie może się doczekać kiedy nam wszystko opowie. Wraca z nowym słownictwem, czymś nas zaskakuje, wita się z nami po angielsku. Normalnie szok! Spokojną mam głowę też, że na pewno dobrze je. Różnorodnie, smacznie, zdrowo, swojsko. Spokojną mam głowę, że ma różnorakie zajęcia edukacyjne. Spokojną mam głowę, że jest w dobrych rękach.

I kiedy następnym razem spotkasz mnie, powiesz mi, że się boisz i zapytasz co zrobić, odpowiem, że przedszkole. Na 100%.

Wiem jakie masz obawy, bo byłam na Twoim samym miejscu. Wiem, że kochasz swoje jedno dziecko, te które obok Ciebie tupta na co dzień, a tego pod sercem jesteś bardzo ciekawa. Jak Ty podzielisz tę miłość? Czy jej wystarczy? Przecież masz już jedno swoje oczko w głowie, gdzie dusi Cię w sercu od środka, gdy ktoś tylko je dotknie, weźmie na ręce, porozmawia z nim. Uwierz mi, zmieni Ci się to w sekundę. Od momentu zobaczenia dziecka numer dwa. Miłość się pomnoży, a Twój rozum w końcu zmądrzeje. Będziesz wiedziała, że potrzebujesz też czasu dla siebie. Że Twój nowy potomek potrzebuje Ciebie sam na sam, a Twoje drugie pierwsze dziecko potrzebuje kontaktu z rówieśnikami. Wszystko się ułoży, taka jest kolej rzeczy, a Ty będziesz miała spokojną głowę. Zaczekaj do porodu, a decyzje w Twojej głowie ułożą się same.

Powodzenia! :)

FG6A4215 FG6A4219 FG6A4233 FG6A4241 FG6A4246 FG6A4252 FG6A4262 FG6A4273-horz FG6A4278 FG6A4280

 

Close