Close
Close

Brak produktów w koszyku.

Drugie? Tak! Tylko od razu!

Drugie? Tak! Tylko od razu!

[fb_button]

Gdyby natura nie sprawiła tak, że akurat w tym czasie dni płodne, w życiu sama nie popełniłabym świadomej decyzji o drugim dziecku. Zawsze wyobrażałam sobie model rodziny dwa plus jeden, że to z jednym ponoć łatwiej, lżej. Bierzesz pod pachę i idziesz. A no w sumie tak jest. Ale przecież jest dwójka rodziców, każdy może wziąć po jednym dziecku. Zdarzają się chwile słabości. Czasem jest gorąco, czasem taka żyłka pulsuje gdzieś tam, czasem coś w gardle staje. Te uśmiechy to wszystko wynagradzają, myślę sobie, jeszcze z pół roku. Latem będą hasać na zielonej trawie jak króliki. Bubi będzie uciekał, a Oli niezdarnie na czworakach będzie za nim raczkował. Z jednej strony te dwa urocze zębusie, on już nigdy nie będzie taki malutki. Bo jutro, będzie już starszy o jeden dzień.

Dziś była u mnie ciocia, widziała Oliego tydzień wcześniej, mówiła, że mi ktoś dziecko w tej Warszawie chyba podmienił, bo w ten tydzień tak urósł, że ciężko go poznać. Oh ciociu, dlaczego mi to mówisz? To nóż w serce, on taki malutki będzie dla mnie zawsze. Bo choć czasem myślę o trzecim dziecku, to wcale nie znaczy, że będziemy je planować. Los za nas zaplanuje, jak w przypadku wyżej wymienionego.

Ten wyżej wymieniony, nazwany jest dzieckiem, które jest rok po roku. Wpisując to hasło w Internecie czytamy, że to nie jest zbyt dobra opcja. A ja Wam udowodnię, że to opcja najlepsza na świecie! I teraz gdybym miała się cofnąć w czasie, z takim rozumkiem jaki mam, zrobiłabym to z premedytacją! Zapłodniłabym się najwcześniej jak to możliwe. Nam się wymknęło 7 miesięcy po pierwszym porodzie. Skróciłabym nawet do pięciu. Pomijam to, że po cesarce trzeba odczekać dwa lata, a według najnowszych badań rok. Ale jeśli jesteś zdrowa, to nic nie powinno się stać. Dążyłabym też do tego, by rodzić naturalnie, ale widać, tak mi było dane. No to zacznę Cię przekonywać, zacznę od tego co najlepsze.

Figura

Po pierwszej ciąży nie musisz się odchudzać, bo zaraz zachodzisz w drugą. I po tej drugiej schudniesz, tylko pamiętaj by nie było tego skończ z wymówką, że jesteś gruba po ciąży, twój syn ma 21 lat. Bez sensu byłoby urodzić, przez dwa lata dbać o sylwetkę i znów zachodzić w ciążę, co nie?

Ekonomia

Kupowanie ubranek – nawet nie zdążysz ich wszystkich popakować w kartony, bo zaraz musisz wyciągać znów rozmiar 62. Nie musisz kupować nowych, bo moda się nie zmieniła. Chyba, że miałaś same różowe, a teraz masz syna? Ale zawsze możesz je sprzedać, bo przecież ta moda w tak krótkim czasie się nie zmieni.

Kariera

Jeśli urodzisz dziecko nr1, wracasz do pracy, rozwijasz się i głupia myślisz, że będzie Ci się chciało znów zachodzić w ciążę i pracować nad tym wszystkim od nowa? Będzie ciężko, a tak nawet byś nie wracała do pracy. Wystartujesz z impetem po dwójce, bo jak wyjdziesz z tego domu na świeże powietrze, będziesz miała takiego Powera, że za dwóch będziesz naiwaniać! Taka długa jedna przerwa, jest lepsza niż dwie krótsze.

Pieluchy

Nienawidzę tego stwierdzenia ‘bo jak już wyjdę z pieluch’, to za pewne nie będzie Ci się chciało znów w nie włazić? Przecież nie włazisz tam do środka! Kupe wycierasz chusteczką. No ale jak już Ci się nie będzie chciało, serio, w nie włazić, to dziecko rok po roku sprawi, że te włażenie tylko troszkę się przedłuży, ale jak już wyjdziesz, to będziesz miała odchowaną dwójkę maluchów za jednym razem.

Ekonomia część 2

Ostatnio z naszą pediatrą, która jest w ciężkim szoku, że mam podkład na twarzy, że jeszcze daję radę sobie go nałożyć, zastanawiałyśmy się czy lepiej mieć bliźniaki czy dzieci rok po roku. Ustaliłyśmy jednogłośnie, że to drugie. Czysta ekonomia, zasiłek razy dwa, ubranka jedno po drugim, i lżej, bo to starsze już ‘na chodzie’. Butelki, podgrzewacze, to wszystko jeszcze masz. Przyda się.

Więzi

Twoje dzieci będą zżyte ze sobą, nie będziesz miała dwóch jedynaków w domu. Razem będą chodziły do jednego przedszkola i jednej szkoły. Zawsze razem, a starszy będzie bronił młodszego przed niechcianymi opryszkami.

Spokój

W przyszłości będziesz się tylko napawać, popijając kawę, widokiem dwóch bawiących się razem szkrabów. I ewentualnie pomyślisz nad trzecim… a żeby między tym trzecim, a tymi dwoma pierworodnymi nie było przepaści, i to trzecie żeby nie było emocjonalnie jedynakiem, pomyślisz nad następnym ‘rok po roku’, tylko uważaj… bo to uzależnia :)

 

DSC00830 DSC00833 DSC00842 DSC00846 DSC00883 DSC00888 DSC00908 DSC00914 DSC00915 DSC00926 tło

 

Nasza ulubiona kołderka i muśliny od pinknomore(klik). I dwie nowe przytulanki STĄD.

 

Close