Close
Close

Brak produktów w koszyku.

mini FOTOPORADY

mini FOTOPORADY

[fb_button]

Jakoś ostatnio dostaję dużo, bardzo dużo zapytań o zdjęcia, postanowiłam przygotować kilka mini rad dla Mam, które prowadzą blogi i dążą do perfekcji. Mam nadzieję, że się przydadzą! :)

  1. Mobilizacja

Kiedy uczyłam się fotografii, hmmm w sumie uczę się jej cały czas, rozmawiałam z wieloma fotografami, których prace podziwiałam, jaką mogliby mi dać radę. Każdy dawał taką, która na tamten moment wydawała mi się mega beznadziejna: robić/pstrykać jak najwięcej! Teraz wiem, że jest to super rada i każdy powinien z niej skorzystać. Trzeba poznawać swój aparat, robić zdjęcia w trybie manualnym, iść choćby kilka metrów za swój dom, zrobić zdjęcie dla kota, ptaka, przypadkowego człowieka, szukać i uczyć się odpowiednich kompozycji.

  1. Odwaga

Nie powinno nam jej zabraknąć jeśli chcemy mieć piękne zdjęcia. Nie powinnyśmy się bać położyć na ziemi plackiem w centrum miasta, pośród chodzących ludzi, by zrobić ujęcie z odpowiedniej perspektywy.

  1. Nie zostawiaj nic na później

Od razu kadruj odpowiednio, nie rób krzywych ujęć, które myślisz, że później poprawisz w photoshopie. To już nie będzie to samo. Od razu rób idealne kadry, by Twoja ręka i Twój mózg nabrały wprawy, później nie będziesz się nad tym zastanawiać. Od razu również ustawiaj odpowiednią jasność zdjęć, by tego nie poprawiać. Znacie dr5000? Oni mówią, że w ogóle nie obrabiają swoich zdjęć. Jak patrzyłam na te cuda to pukałam się w czoło, że co oni gadają?! Teraz wiem, że to możliwe, przy odpowiednich ustawieniach manualnych w naszej lustrzance zdjęcia mogą potrzebować jedynie muśnięcia w programie, lub wcale.

  1. Kupuj z głową.

Nie słuchaj sprzedawcy, który ma prowizję od sprzedanego sprzętu danej marki (ja to kiedyś zrobiłam! !#$%^@$). Wypytaj osoby doświadczone, poczytaj fora. Nie kupuj całego aparatu (body plus obiektyw), kup samo body, nawet gorsze i lepszy obiektyw. Nawet super lustrzanka z kitowym (18-55mm) obiektywem nie zrobi Ci takiego zdjęcia, jak np z obiektywem 50mm.

  1. Nie zniechęcaj się

Niech Cię nie zniechęca kiepski sprzęt (choć postaw świnkę skarbonkę na lepszy, ja tak zrobiłam:)), czy brak umiejętności. Rozwijaj się, korzystaj z darmowych programów do obróbki zdjęć, photoscapepixlr-o-matic, ucz się!

 

Jeśli masz jakieś pytania, zostaw komentarz, chętnie odpowiem! :)

A poniżej kilka zdjęć z ostatniego spotkania w centrum z Dzidziulkowo:

1 DSC03508 DSC03544-horz DSC03547-horz2 DSC03559 DSC03561 DSC03563

Bubi: bluzeczka – booso || spodenki – Grain de chic || butki – Mrugała || czapka – HM

 

Close