Close
Close

Brak produktów w koszyku.

TRAUMATYCZNE ODKRYCIA POPORODOWE CZ. 1

TRAUMATYCZNE ODKRYCIA POPORODOWE CZ. 1

[fb_button]

Czy przyglądałyście się swojemu życiu po porodzie? Ja tak, dziwne to było, odrywałam się i stałam z boku, lecz z reguły byłam wpatrzona w mojego Bubka. On mi wszystko wynagradza.

Kolejność przypadkowa.

  1. Brzuch

Gdy go miałam, obcy ludzie się do mnie uśmiechali, zaczepiali, w kolejce zawsze pytanie czy chłopiec czy dziewczynka. Gdy go już nie było z dziwem odkryłam, że już nikt mnie w drzwiach w żadnym sklepie nie przepuścił, ani nikt już się do mnie nie uśmiechał.

  1. Macanie

Macali mnie wszyscy po brzuchu, po urodzeniu dziecka, nie przestały dwie osoby, mąż i brat. Musiałam z pięć razy powiedzieć ‘ale tam przecież nie ma dziecka’ zanim im to do głowy weszło.

  1. Figura

Wydawało mi się, że każdy myśli, że jak było się szczupłym przed ciążą to i po porodzie będzie się nazajutrz chudą laską. O nie, brzuch został jak w piątym miesiącu, a tyłek jak szafa trzydrzwiowa, nie zapomniał mi tego wytknąć mój ojciec.

  1. Jedzenie

Jak sobie zamawiałam z wielkim brzuchem małą pizzę na grubym cieście, dużą na cienkim, coca colę z niekończącą się dolewką i deser – ciasto czekoladowe z lodami wszystko jednorazowo, to kelner  się do mnie uśmiechał, a zamówienie dostałam prędzej niż je zamówiłam. Gdybym nie była w ciąży to pewnie by się mnie zapytał czy nie jestem chora.

  1. Ustępowanie miejsca

Często i gęsto dawano mi przysiąść, puszczano mnie w kolejce do toalety – moi drodzy, w ciąży to ja jeszcze bym wytrzymała, ale korzystałam. A teraz? Teraz kiedy śpieszno do dziecka i kiedy człowiek styrany po całym dniu, nikt nie da usiąść i nikt Cię nie przepuści – choć teraz to bardziej by się przydało niż wcześniej.

  1. Znajomi

Większość znajomych nie-dzieciatych, hmm jakby to powiedzieć, kontakt się ograniczył. Nie wiem z czyjego powodu, czy z mojego? Że ja o kupie niby tylko rozmawiam? Czy z ich? Że nie czają, że małe dziecko co godzinę cyca chce i nie możesz z domu wyjść.

  1. Wyjścia

Jak się nieustannie z domu wychodziło, bez żadnych zobowiązań, to kino, lody, restauracje, to momentalnie jakby ktoś uciął kawałek filmu i siedzimy w domu. Ja to odczułam jakbym przeniosła się z innej rzeczywistości do drugiej

  1. Komplementy

Nigdy nie czułam się jak bogini tak jak w stanie błogosławionym, a teraz? hmmm hmmm haaaaalooo? Nic nie słychać? Ktoś coś mówi?

  1. Jazda samochodem

Jak w ciąży się jeździło bez pasów, to teraz człowiek w nich czuję się dziwnie.. ale bezpieczeństwo przede wszystkim.

  1. Sex

Jak można było do woli, bez antykoncepcji, libido było extra, to po przyjściu dzidziusia na świat… 6tygodni celibatu, trzeba pomyśleć też jak nie wpaść w następną ciążę i jakoś sobie na te przyjemności zorganizować czas i pozbierać siły.

 

Close