bez-nazwy-11-792x414-2

FreshMail.pl

Dzieci to inteligentne stworzenia, zadbaj najlepiej jak potrafisz o ich dzieciństwo!

fg6a2265

 

Na pewno zdajesz sobie sprawę, że fundamentem dorosłego życia jest udane dzieciństwo. Dzieci chwytają wszystko szybko jak gąbka i wynoszą z domu bardzo wiele. Dobre i złe nawyki.

Pracując swojego czasu w przedszkolu wpadło mi w oko jak pewien chłopczyk tak dziwnie chodzi, stawia długie charakterystyczne kroki. Dostałam olśnienia, gdy przyszedł odebrać go jego tato, który wszedł do sali takim samym zamaszystym krokiem. Chłopczyk wzorował się w każdym calu na swoim autorytecie – na swoim ojcu. Dlatego wychowując dzieci pamiętaj, że one patrzą na każdy Twój szczegół, na każde Twoje zachowanie, dlatego powinnaś/powinieneś być wzorem dla swoich dzieci.

 

JEDNĄ Z NAJLEPSZYCH RZECZY, JAKIE MOGĄ CI SIĘ PRZYDARZYĆ W ŻYCIU, JEST BEZTROSKIE I SZCZĘŚLIWE DZIECIŃSTWO. 

 

Myśl, którą właśnie przeczytałaś ma w sobie ogrom prawdy, to właśnie na dobre życie w dorosłości składa się dzieciństwo. Ile Twoich rówieśników pali papierosy? Czy ich rodzice też palili?

Ile Twoich rówieśników ma obecnie problemy, nie może znaleźć pracy, czy ich dzieciństwo było beztroskie? Bez strachu? Bez obaw? Bez problemów? Owiane dobrym smakiem i poczuciem bezpieczeństwa oraz szczęścia?

Jakoś zawsze bacznie przykuwało to moją uwagę, dlatego jak już tylko podejrzewałam, że jestem w ciąży, to wiedziałam, że dam mojej fasolce wszystko co najlepsze. Dam jej dzieciństwo usłane różami, szczęściem i gwiazdką z nieba. Pamiętam, że jak mówiłam to dla babci, to twierdziła, że nie może być żadnej rozpusty ;)

A ja uparcie będę twierdzić, że może :) Tylko w odpowiednich dawkach.

 

Odpowiednią dawką szczęścia jest postawienie naszego Szkraba w centrum uwagi, mówienie mu, że nie spotkało nas nic lepszego w życiu, niż sam on. Dopuszczanie go do obowiązków domowych, bez żadnego mama sama, bo na pewno nie potrafisz! 

A ja się założę, że każde dziecko, które chce to potrafi! Zobacz sama, przy nagrywaniu tego filmiku tylko instruowałam Kubiego. Ma on zaledwie trzy lata, a już rośnie z niego prawdziwy masterchef!!!

 

 

1fg6a3295 fg6a3283 fg6a3289

 

Dlatego bardzo bym chciała by moje dzieci uczestniczyły w całym rodzinnym życiu jakie się wokół nas dzieje. W obieraniu każdego ziemniaka, czy smażeniu kotleta, w odkurzaniu, zabawie, w czynnościach dla nas błahych, a dla nich całkiem egzotycznych. Jeśli masz w domu takie małe stworzonka sama zobacz jak garną się do pracy. Dlatego zawsze pochwalę, ale i DO NICZEGO NIE BĘDĘ ZMUSZAĆ. To małe cwane stworzenia, intuicyjnie wiedzą czego chcą.

Dlatego POSTANAWIAM, zrobić WSZYSTKO by nie odebrać im dzieciństwa. A wiesz z czym mi się kojarzy moje dzieciństwo? I choć może trudno w to uwierzyć, zaraz powiem dlaczego, bo moje dzieciństwo kojarzy mi się z… serkiem.

SERKIEM O SMAKU WANILIOWYM :)

Do dziś pamiętam ten smak, sztywny kartonik i łyżeczkę. Chwytałam tę łyżeczkę tak nieporadnie, że teraz nie wiem czy potrafiłabym tak zrobić. Językiem zlizywałam ten smak z ust, który był na całej twarzy.

I nie oddam dzieciństwa moich chłopaków paczce chipsów, albo soczkom w kartonikach. Gdyż pamiętam te serki, na wycieczkach, w szkole, w przedszkolu, zawsze mama miała je ze sobą.

Tylko spójrzcie na te zdjęcie poniżej. Buba pociesza swojego młodszego braciszka, i to jest właśnie miód na me serce.

Zrobił to SAM! Nikt go do tego nie namawiał. To jest właśnie ta dziecięca inteligencja.

 

1fg6a2306

 

Nie bez przyczyny mowa tu o serkach. Zaczęło się od tego, że Buba bardzo włącza się we wszystkie czynności domowe z ogromnym zapałem. Z racji, że byliśmy przed weekendem (a w weekendy ciasto w naszym domu to konieczność!:)), postanowiliśmy wspólnie przygotować oryginalne ciasto. Gdy na półce sklepowej zobaczyłam Piątusie – gęste jogurty, przypominające smakiem dzieciństwo pomyślałam o wypieku właśnie z jogurtami, zamiast sera.

Podczas robienia ciasta okazało się, że jest takim samym serkożercą co ja. Kamień z serca! Bo urodę ma po tacie, to chociaż niech to ma po mamie :)

Piątusia oczywiście prześwietliłam. Są z mleka od krów karmionych paszami bez GMO, są bez konserwantów i sztucznych barwników ani ulepszaczy. Jest to coś co w ciemno możesz podać swojemu dziecku. Coś co może jeść cała rodzina, a nawet możesz zrobić z ich pomocą ciasto! (patrz film wyżej, sekretem, którego nie widać jest to, że dodałam do jogurtów żelatynę). Wyszło fantastycznie!

Kremowe jogurty które znikają w ustach jeden za drugim smakują świetnie.

I nadal uparcie będę twierdzić, że taki smak powinno mieć dzieciństwo… <3

 

 

zafg6a2280fg6a2262

 

Jogurty Piątuś to takie nasze czasoumilacze, zabieraliśmy je ze sobą praktycznie wszędzie, gdy zima jeszcze nie nadeszła, a teraz często służą nam do wypieków ciasta. A zdjęcia są sympatyczną pamiątką sprzed śniegu, tęsknimy do tego okresu! I cieszę się, że mogę Wam je pokazać! Zostały zrobione przed samiutką zimą! Będą dla mnie, jak i dla dzieci, kiedy dorosną – super pamiątką z dzieciństwa!

 

3fg6a2311 fg6a2237 fg6a2256-side fg6a2258 fg6a2265 fg6a2289 fg6a2292zfg6a2250 zbfg6a2251 zzfg6a2282

KOCHANE!

Dodatkowo we wpisie chcialabym przemycić trochę nowości od firmy Piątnica! W sprzedaży są nowości tej Marki! VITA – MINKI, to jogurty marchewkowo-owocowe, które dostarczają dzieciorea4ecmrmtani98o1rzddl6k9_thumbm białka, wapnia i witamin.

Kto z Was próbował już? :*

signature
 • Jestem starsza od Ciebie, ale moje dzieciństwo czyli lata 80-te to także smak serka waniliowego. Nie mieliśmy wtedy szans na jogurty czy inne mleczne deserki. Tylko ten nieszczęsny serek w prostokątnym opakowaniu, który z resztą uwielbiałam :) Mama czasem robiła z niego sernik na zimno z owocami i galaretką, to była uczta :)

  • starsza? serio? zdradź który rocznik :)

 • smak dzieciństwa, beztroska, bieganie na bosaka, smakowane, poznawanie, apetyt na nowe i co najważniejsze – akceptacja rodziców. Cóż więcej można sobie zażyczyć. Ja chyba pozwalam na dużo, czasem aż za dużo. Ale chcę tak. Na głowę mi weszły, cała trójka, ale póki mają szacunek do otoczenia – nie bronię się przed tym.
  A firme Piątnica znam doskonale, ale akturat nie serki które zaprezentowałaś, chętnie spróbujemy bo moja starsza dwójka uwielbia tego typu smakołyki.

 • Angelika

  Każdy rodzic przynajmniej mam taką nadzieję chcę dla swoich dzieci najlepszego dzieciństwa. Sama tego pragnę jednak we wszystkim powinien być umiar. Oczywiście nie mam na myśli umiar w miłości bo to oczywiste, że tego nigdy dość. Jednak czasami ludzie przeginają w drugą stronę wyręczają dzieci we wszystkich co się da, dzieci z wiekiem nie mają żadnych obowiązków, nie uczą ich zaradności bo oczywiście mama i tata na wszystko da. Ja jak patrzę jak moja teściowa swojego najstarszego syna dziś traktuje, który ma 30 lat to aż mi nóż w kieszeni się otwiera. Mój mąż zawsze opowiadał, że jego najstarszy brat nie miał żadnych obowiązków, odstawienie talerza także do zlewu było zdecydowanie za ciężkie. I niestety dziś jest to samo kanapki do pracy robi mama, pierze gotuje, sprząta, wynosi skarpety itd. I najbardziej nie irytuje fakt, że ona to robi sama bez przerwy powtarza, że go kocha itd i to robi z miłości. Przykry jest fakt, że on tego nie docenia nigdy nie podziękuję i jest święcie przekonany, że on nic nie musi. Jego jedynym obowiązkiem jest praca. Tylko mama też pracuję plus ma plantacje truskawek i malin oczywiście mój mąż jeździ jej pomóc bo syn, który jest na miejscu palcem nie kiwnie.
  Dlatego podoba mi się, że Pani pokazuję chłopcom sekrety kuchni czy wspólne małe sprzątanie.

FreshMail.pl