bez-nazwy-11-792x414-2

FreshMail.pl

Po co są komu potrzebne postanowienia noworoczne?

Posted on

Siedzę przy stole i piszę do Ciebie jak zwykle w pośpiechu, chłopaki się przekomarzają, chociaż wygląda to bardziej na monolog starszego Bubka. Bubek już leci po polsku w stu procentach, a Oli jeszcze pół na pół z łamaną chińszczyzną, i nie do końca lubi słuchać to co się do niego mówi. W tle leci telewizor, ja nie z takich co dawkuję odpowiednie porcje, bo bym zbzikowała, ale uprzedzam – non stop też nie leci. W kuchni świecą się moje ulubione światła, jest w miarę czysto, a na choince połyskują bombki, które jeszcze nakładałam kiedyś z moją mamą. Siedzimy na dole w przestrzeni, która jest niewiele mniejsza od naszego poprzedniego mieszkanka. W sumie jest porównywalna. A przecież mamy jeszcze górę. Mamy przestrzeń do biegania, podwórko, i szczęście, które słyszę w postaci śmiechu moich dzieci.

Powiedz mi w jakim miejscu bym była, gdybym tego sobie kiedyś nie postanowiła? Powiedz mi, czy bez tego zamysłu dążyłabym do tego wszystkiego?

Piszę o tym, bo ostatnio jadąc samochodem w radiu usłyszałam, jak prezenterzy śmieją się z noworocznych postanowień. A po co nam one, jak sobie z tego nic nie robimy, a po co nam one, jak co roku orientujemy się, że nic nie ruszyło…

Co za bzdury! Nawet jeśli fizycznie nic nie ruszyło, to na pewno mentalnie. Na pewno Twój umysł przygotował się do spełniania Twoich marzeń jeszcze mocniej. Na pewno poczyniłaś, chociaż w głowie, jakieś kroki, do tego by być chociaż troszeczkę bliżej upragnionego. Skoro nie udało Ci się w tym roku, to przepisz te postanowienie na następny. Postaw słoik, wrzucaj do niego pieniądze, czy to na upragnione wakacje, czy wkład własny na nowy dom. Działaj, i jeśli masz działać maciupkimi kroczkami, to na pewno to jest lepsze niż brak działania.

Nie piszę Ci przecież, że ja postanawiając sobie, że będę miała w przyszłości dom, miałam go z roku na rok. To zajęło wiele lat. Od domu marzyłam odkąd tylko zamieszkałam w Białymstoku. Myślałam o pracy, o dzieciach, o całym moim życiu, postanowienie na temat domu było przepisywane z roku na rok, aż w końcu się udało.

Pamiętam jak siedziałam na tyłku, na podłodze, z wielkim brzuchem, w starym mieszkanku jeszcze. Bubek spał. Był sylwester, a ja wiedziałam, że następny spędzę w domu, i już nie musiałam przepisywać tego postanowienia.

Na sam koniec zdradzę Ci sekret, jak bardzo mocno będziesz czegoś chciała, będziesz o tym intensywnie myśleć, to przyjdzie samo, w najmniej oczekiwanym momencie. I tego Ci życzę w 2017! Spełnienia wszystkich marzeń!!!

fg6a6074-2

 

signature
ilość komentarzy [ 14 ]
podziel się
Brak tagów 0
 • Zawsze powtarzam że marzenia się nie spełniają, marzenia się SPEŁNIA . Cudowne życzenia!
  A Ty na tym zdjęciu wyglądasz tak zjawiskowo, że aż poczułam rozczarowanie, że to tylko jedno .

  PS. Wspaniałości o najlepszości w 2017

  • Buuba

   o matko ;) dziękuje! i postaram się jeśli chodzi o zdjęcia next time :)****
   Wszystkiego dobrego również <3

 • Zaiste Kochanie zaiste

  • Buuba

   o.O

 • Ja w tym roku mam kilka postanowień i tym razem nie odpuszczę! :) Wam życzę Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku! ;*

  • Buuba

   dziękujemy i wzajemnie! i nie odpuszczaj! :)*

 • Oj Tak! Dlatego warto marzyć!
  Bo nie jest biedny ten, który nie ma pani grosza a ten, kto nie ma marzeń!

  • Buuba

   dokładnie :)

 • Postanowienia są bardzo potrzebne – takie przemyślenie i uświadomienie sobie czego chcemy od życia, nawet jeżeli któreś z nich nie zrealizujemy to przynajmniej wiemy czego chcemy i do czego warto dążyć a co tylko nie potrzebnie pochałania nasz czas.

 • postanowienia, że po przekroczeniu magicznej daty 01.01 coś się odmieni zwykle się nie udają – początek stycznia to jednak naszym zdjaniem bardzo dobry czas na konstruktywną analizę swich poczynań:)

  • Buuba

   uważam, że 01.01 to super pretekst by zacząć działać coś ku lepszemu w naszym życiu ;) bo to nie to samo co ‚od poniedziałku’ ;)

 • Masz rację, trzeba podświadomością przyciągać do siebie określone cele. Postanowienia trzeba mieć, tak jak i marzenia :D

 • Gustavo Woltmann

  Tyle tylko, że postanowienia długofalowe są, moim zdaniem, potrzebne przez cały rok :) Narzucanie sobie terminu jest dziwną presją, może i motywującą, ale potem człowiek się zaczyna zastanawiać „niby dlaczego muszę to zrobić koniecznie w tym czasie? kto mi niby kazał?” ;)

  • Buuba

   w sumie masz rację, ale nowy rok, jest świetnym pretekstem, żeby zacząć wiele rzeczy od nowa ;) ten pretekst delikatnie może to nam nasunąć ;)

FreshMail.pl