bez-nazwy-11-792x414-2

FreshMail.pl

Baby Shower – czy zaczniemy coraz częściej organizować takie przyjęcia?

[fb_button]

Uwielbiam organizować przyjęcia, i gdy się dowiedziałam, że bardzo bliska mi osoba, w dodatku sąsiadka zza ściany, spodziewa się dzidziusia, oczami wyobraźni widziałam jej Baby Shower. Czekałam tylko na płeć, po drodze wynikło kilka innych komplikacji i baby shower miało nie być.

Baby shower – jest to przyjęcie, które organizuje się pod koniec ciąży.Najbliższe przyjaciółki przyszłej mamy zazwyczaj robią jej niespodziankę, w postaci takiego spotkania. Spotkaniu towarzyszą słodkości (bo przecież wiecie, że w ciąży dieta się nie liczy;)) oraz liczne prezenty, które całkiem niechcący uzupełniają potrzebną wyprawkę.

Gdy się okazało, że Kasia spodziewa się drugiej córeczki, i że może urodzić lada dzień, długo nie zwlekałam. W poniedziałek napisałam do Socute, by we czwartek mieć już wszystkie potrzebne dekoracje i zaprosić wszystkich na niedzielę.

Przez to, że Polska jest krajem, w którym królują liczne zabobony nie wróżę przyszłości baby shower, choć mam nadzieję, że jestem w wielkim błędzie. W Niemczech przyszła mama nie może nawet spojrzeć na łóżeczko, ani nawet na jedną dziecięcą rzecz, zanim nie urodzi. W Polsce kompletowanie wyprawki zaczynamy dopiero od połowy ciąży, a za prasowanie i pranie bierzemy się dopiero, gdy zamiast deski będziemy mogły użyć brzuszka. Bo przecież nam tak odstaje, że prasowanie to wyczyn olimpijski.

Mam nadzieję, że wyluzujemy się trochę na wszelkie zabobony, mamy XXI wiek, a baby shower jest idealnym pretekstem do spotkania się z brzuszkiem i spędzenia fajnie czasu.

FG6A7584

 

My zorganizowaliśmy Baby Shower po polsku. Byli wszyscy, nie rozdzielaliśmy się na dział damski, jak to bywa w zwyczaju na dalekim zachodzie :)

 

FG6A7581 FG6A7583 FG6A7587 FG6A7589 FG6A7591 FG6A7593 FG6A7595

Słój na wodę – smukke

FG6A7597

 

Bardzo efektownym prezentem dla przyszłej mamy jest Kosz Mojżesza, wybór bujanego stelaża jest strzałem w dziesiątkę. Wiem coś o tym! ;)

Kosz Shnuggle z Muppetshop(klik)

Dodatkowo laktator Chicco, butelka o anatomicznym kształcie (idealny zestaw, dzięki któremu przyszła mama po porodzie będzie mogła wyjść z domu). Spersonalizowany miś na pamiątkę i smoczuś z limitowanej edycji.

 

FG6A7601 FG6A7607 FG6A7617 FG6A7621 FG6A7623 FG6A7626

 

XOXO
signature
comments [ 9 ]
share
No tags 0
 • Monika

  Pięknie to wyglada, przyszła mama na pewno szczęśliwa :)
  Ja swojego nie miałam. zaczelam organizować takie spotkanie dla mojej szwagierki ale maluszek nas zaskoczył i urodził sie 2 miesiące przed terminem porodu :)

 • Agnieszka

  gdzie można kupic tego smoczusia z limitowanej edycji?? nigdzie nie mogę go znaleźć :( pozdrawiam Agnieszka

 • Kasia

  To była jedna z piękniejszych niespodzianek jakie było mi dane przeżyć:)Zebrali się bliscy mi ludzie by razem z nami cieszyć się,że jest we mnie Małe Życie,że lada chwila poszerzy się nasz sąsiedzki zespół o Istotkę na którą czekam nie tylko ja -mama-ale też oni-moi przyjaciele.Ola rośnie we mnie na Ich oczach, od samego początku mogę z Nimi dzielić swój niepokój i radość-a to niezwykłe szczęście.Bardzo Wszystkim dziękuję-bardzo,za wspaniałą imprezę,za piękne bardzo przydatne prezenty,za wspólne chwile i co najważniejsze za to że Was mamy.A Ciocia Aga jest mistrzem organizowania takich spotkań-tylko kto mniej odporny to się popłacze-jak ja:)

 • Każdy powód jest dobry na przyjęcie. Bezsprzecznie:)

 • Ooo jak pięknie. Organizacja Baby Shower dla mojej przyjaciółki sprawiła mi tyle frajdy, że chętnie zrobię to jeszcze raz… tylko żadna koleżanka nie chce zajść w ciążę:( No i była to pierwsza niespodzianka, którą udało mi się utrzymać w tajemnicy:)

  • Buuba

   wiesz co mi się nasuwa na myśl? że kto powinien zajść w ciążę? kto? ;)

  • Buuba

   wiesz co mi się nasuwa na myśl? że kto powinien zajść w ciążę? kto? ;)

 • Też uważamy, że Baby Shower to urocze przyjęcie :-) Twoje dekoracje są śliczne! A do nas zapraszamy po potrzebne dzieciusiowe „gadżety” :-)

 • Piękne dekoracje. Sama nie miałam baby shower, ale czuję się zachęcona, żeby zrobić mojej ciężarnej koleżance. To super imprezka musi być.

FreshMail.pl