bez-nazwy-11-792x414-2

FreshMail.pl

Jarmark Dominikański

[fb_button]

Cały czas ubolewam, że w Białymstoku i jego okolicach jest tak mało pikników. Marzy mi się targ śniadaniowy, i inne tego rodzaju atrakcje. A jak już coś jest organizowane to są tam takie dzikie tłumy, że ciężko nam się z naszym wózkiem przecisnąć. Pozostaje się albo wyprowadzić, albo regularnie śledzić internet i wyłapywać takie atrakcje. Na jarmark zaprosiła mnie moja stara przyjaciółka, jeszcze z czasów nie-dzieciatych ;)

1FG6A2052 2FG6A2018

Dla dzieci to jest bez wątpienia mega atrakcja, coś innego niż dom i zwykły spacer. Choć okiełznać tę dwójkę to jest mistrzostwo. Dwulatek, który po jakimś czasie musi zakumać, że trzeba kupić żeton by móc gdzieś wejść, i roczniak, dla którego żadnych atrakcji tam nie ma, jedynie wizualne. Nie wspominam o zapakowaniu soczków, wody, pieluszek i tych spraw. Prowiantu raczej nie zabieram, bo jest do kupienia na miejscu. Zawsze zakupiony w ostatniej chwili (od święta nie zaszkodzi) jest bardzo gorący i na pewno wyglądamy jak czubki, gdy dziecko krzyczy wyciąga rączkę, a my dmuchamy na te frytki/gofra/czy coś tam innego.

FG6A2013

Takie wyjścia to i też dla każdej z nas – matki, takie odprężenie, mimo że trzeba spinać pośladki i mieć oczy dookoła głowy, to i tak świeżość nowego miejsca, zmiana otoczenia, brak jęczących dzieci w domu i wymyślanie co tu by znów nowego ugotować (takiego żeby Ci zjadło) jest odprężeniem umysłu ;)

FG6A2015

Popatrzcie na tego delikwenta powyżej. Mój mały synek jest taki odważny!!! Gdy zjechał jeden raz, to już drugi nie był mu w głowie ;)

FG6A2029 FG6A2039 FG6A2046 FG6A2050 FG6A2055 FG6A2059 FG6A2065 FG6A2083 FG6A2092-2 FG6A2095 FG6A2099 FG6A2108-2 FG6A2112 FG6A2128 FG6A2144-2 FG6A2183-2

Ej a może ja o czymś nie wiem, a coś jest? Brakuje m tu u nas miejsca, gdzie moglibyśmy śmiało wyjść z dziećmi, help! Dodatkowo jarmark był w Choroszczy, więc to nie Białystok, normalnie pustka w tej stolicy Podlasia!!! :O

 

XOXO
signature
comments [ 18 ]
share
No tags 0
 • Piękne zdjęcia :)
  Ja również bardzo lubię tego typu festyny chodź i tak jest ich zawsze za mało :)

 • Tobie brakuje miejsc, a mi ostatnio ochoty do wychodzenia w takie tłumy. Ja nie wiem…starzeje się?

 • Kornelia

  Zjeżdżający Bubek – musiałam monitor wyczyścić, bo go oplułam ze śmiechu :D Poza tym, tak wyrósł,że oczom własnym nie wierzę. Taki poważniejszy na buźce jest :)

  Ja z Dziadkami, za czasów dzieciństwa, jeździliśmy zawsze do Kurowa.Co roku. Tam odbywał się jakiś festyn albo i dni tej miejscowości. Przepięknie tam było. Ja ze swoją rodziną niestety jestem uwiązana na nasze Białostockie klimaty i rozrywki ze względu na brak samochodu.Ii ubolewam,że tak mało różnego rodzaju brakuje rozrywek. Też mi się marzy taki targ śniadaniowy albo inne jarmarki. A niestety jedynie co nowego potrafią u nas stworzyć to giełda samochodowa :D Białystok ma potencjał i możliwości i szkoda,że nie potrafią nasi rządzący tego wykorzystać.
  Gdy poszliśmy w tamtym roku na nasz miejski jarmark, to nie dało się nigdzie dojść ani przecisnąć z jednym wózkiem. Czekanie w kolejce to była masakra :(
  Niestety, pod tym względem daleko nam do naszej Stolycy czy Trójmiasta :< Gdy dwa lata temu większość czasu spędzałam w Gdańsku i zaczęłam "obcować" z tamtejszymi realiami i możliwościami, po powrocie Białystok wydawał mi się po prostu zacofany. Przykre to to :/

 • marta

  tytul posta zacheca do klikniecia..ale gdzie ten jarmark?

 • Aneta

  Oj nie ma nie ma za bardzo nic, a tak jak piszesz jeśli cokolwiek się dzieje to dzikie tłumy, lub 2-3 imprezy na raz w ten sam dzień w różnych miejscach, więc nie można wykorzystać potencjału a resztę wakacji posucha totalna.

 • 15 sierpnia w Ogrodach Pałacu Branickich będzie Podlaskie Śniadanie Mistrzów :D więc na pewno warto się wybrać :D Na fb jest utworzone wydarzenie i na bieżąco dodawane są informacje o tym kto będzie :D

 • Bliźniakowa Mama

  No właśnie kiepsko wygląda Białystok na tle Polski z tymi imprezami….
  Co do wyjścia na spacer/wycieczkę z dziećmi polecam jeszcze Nadawki i Howieny ( o których już pisałaś :) )
  Są jeszcze Kiermusy i wioska bociania w Pentowie….ale dla dwulatków to raczej średnia atrakcja – przynajmniej moi chłopcy ucieszyli się jak zobaczyli pierwszego i drugiego bociana, a później nie zwracali już na nie uwagi.

  A może może ktoś mi polecić fajny plac zabaw w Białymstoku – koniecznie żeby był OGRODZONY płotkiem jakimś – sama z dwoma dwulatkami jak wychodzę na spacer i to duuuże udogodnienie…. Fajny jest ten na plantach ale jest po pierwsze nieogrodzony a po drugie zawsze tam są dzikie tłumy….

  • Aneta

   może nie Białystok i nie ogrodzone, ale super plac zabaw jest w Świętej Wodzie, na uboczu bardzo dużo atrakcji i znacznie mniej dzieci niż w parku, przez co łatwiej opanować własne szkraby :) a do tego sporo wiat z ławeczkami i stolikami, pod którymi można coś przekąsić. Plac w okolicy lasu więc przyjemnie zacieniony.

   • Buuba

    ooooo dziękuję! na pewno się tam wybierzemy! ;)

 • Nati

  Zakochałam sie w zdjęciach ! <3

 • Ikarolina

  Na przedostatnim zdjęciu extra wyglądasz!

  Rasowa z Ciebie babka :)

 • jak zwykle fenomenalny reportaż :)

 • Kubi jaki tuliś <3 :)

 • Magda

  Wpis ekstra fajnie ,ze napisałaś co się dzieje w mojej starej mieścinie.
  Dziękuje ,ze byliście ..a Kubis tuli tuli <3 kocha chyba "ciotkę"

 • Interesujące zdjęcia ! Widać, ze była dobra zabawa ! :)

FreshMail.pl