bez-nazwy-11-792x414-2

FreshMail.pl

BASEN – NIEZŁE ĆWICZENIA NIE TYLKO DLA MALUCHA

[fb_button]

Powiem Wam, że jakiś czas temu, miałam okazję sama poćwiczyć z Bubim w basenie. Ćwiczenia wydawałoby się lajcik, podskoki w kuckach dookoła basenu, podnieść dziecko, pobujać nim na boki i takie podobne ćwiczenia. Ale po tych lajtowych ćwiczeniach przez dwa dni czułam moje uda jak nigdy, pośladki mnie bolały przy siadaniu, a chodziłam jak połamana! To są dopiero ćwiczenia! Nie czujesz ich, nie zmęczysz się prawie wcale, a czujesz że jednak mięśnie pracowały! Rozważam aqua aerobic dla siebie, chodziłyście?

A i też stwierdziłam, że w czepku mi nie do twarzy!;)

Zdjęcia z dziś:

DSC01480 DSC01482 DSC01483 DSC01485 DSC01488 DSC01506 DSC01509

 

signature
ilość komentarzy [ 16 ]
podziel się
Brak tagów 0
 • Bubi jaki słodziak :DDD

 • oj w pewnym momencie nieszczęśliwy był Buubi, co?
  super takie zajęcia.

  • Buuba

   no jak mu coś czasem nie pasuje to potrafi to pokazać :D

 • To ja się uśmiecham z prośbą o opisanie kilku konkretnych ćwiczeń w wodzie – byłabym wdzięczna :).

  My chodzimy od kilku miesięcy na basen, ale sami, nie ze zorganizowaną grupą, dziecko jest już oswojone z wodą, uczymy nurkować, prostować nóżki, trochę w kółku ratunkowym, trochę z deską, trochę podskoków i obrotów, ale jestem ciekawa, co jeszcze można by robić z dzieckiem w wodzie?

  • Buuba

   ćwiczenia odbywaja się w takim jakby dziecięcym brodziku, że cały czas jesteśmy na kuckach i od tego te zakwasy pewnie…. cały czas jakieś ćwiczenia z bobem (przyciąganie do siebie, kiwanie na boki, podskoki i takie tam) w tych kuckach w brodziku…

 • Aaaa, na aqua-aerobik chodziłam, super frajda, jest moc i radość długo po, ale jednak pływanie daje trochę bardziej w kość (choć przepłynięcie kilku długości jest zdecydowanie nudniejsze).

  • Buuba

   a szczerze się przyznaje że pływać nie umiem… i nie stwierdzę czy pływanie jest nudne… :)

   • To nic straconego – ja też się późno nauczyłam pływać – w podróży poślubnej :). Zaparłam się, najpierw pływałam z tzw. makaronem, aż pewnego dnia ruszyłam za mężem i na środku basenu zorientowałam się, że makaron został przecież na brzegu – nie było wyjścia, musiałam sobie radzić sama i jakoś poszło. Pamiętam, że krzyczałam za mężem: „Patrz! Ja płynę! Sama!”.

    Także polecam ten sposób (śmiesznie wygląda dorosła babka z takim makaronem, ale on daje pewność siebie w wodzie, uczy odpowiednich ruchów, a potem to kwestia odwagi, żeby wystartować bez niego, bo płynie się tak samo, tylko szybciej – dzięki uwolnionym rękom).

    • Buuba

     ja bez makaronu nie wchodze do basenu, straszna ze mnie panikara:)
     a może dlatego, że przyszło mi się kiedyś topić raz…
     ale wszystko przede mną! będę próbować:)

 • Aga, ja nie wrzuciłam na bloga zdjęć z basenu bo wyglądałam jak plemnik w tym czepku :) A zmachałam się niesamowicie! Pod koniec mdlały mi już ręce a nogi tak bolały, że klękałam na płytkiej wodzie :)

  • Buuba

   ja też ze sobą roli głównej nie wrzucałam zdjęć, bo szok, dobre porównanie, brakowało mi! też wyglądałam jak plemink!
   o zgrozo! ahahaha!

 • haha bo dziewczyny tak to jest, że kobieta w czepku wygląda jak wyjdź stąd i nie wracaj, a facetom choćby i był różowy to zawsze pasuje:D Bubek rządzi :P

 • może i nam się w końcu uda wybrać, bo już 3 miesiąc idziemy… a widzę, że zabawa przednia ;-))) zmotywowałaś mnie trochę, jutro zadzwonię na pływalnię! ;)

 • No nie! Skoro dzieciak potrafi mieć taką frajdę to ja też moją małą zabieram szybciorasem na takie zajęcia. Chociaż strach przed tymi zakwasami :/

 • Ja też jestem wielką fanką basenu! Jeździmy regularnie z dwójką dzieci, ale też nie na zajęcia zorganizowane, bo duża różnica wieku między naszymi szkrabami ;) Na naszym basenie jest rwąca rzeka. Polecam ćwiczenie: spacer pod prąd rzeczki, najlepiej kiedy ciągniemy za sobą dziecko oparte rączkami o nasze ramiona (tylko to musi być troszkę starsze dziecko, nie bobasek). Na drugi dzień nie mogłam podnieść się z łóżka, nawet nie wiedziałam o istnieniu niektórych mięśni ud i pupy! :)

FreshMail.pl