bez-nazwy-11-792x414-2

FreshMail.pl

matki karmiącej przypadki

[fb_button]

1 2

Mamy z Tatkiem kilka tras na nasze osiedlowe przechadzki. Kilka gdy idziemy tylko z Bubkiem, i jedną gdy z psiukami. Mimo wszystko ostatnio mamy taki problem, że w połowie trasy Buuba krzyczy, oznajmia nam że jest głodny, my wtedy biegiem do domu, ale dziś postanowiłam ulżyć jego pragnieniom na krawężniku, gdyż spaceru dopiero było 5 minut, a w domu przed wyjściem jadł, więc zapewne tylko jest spragniony.

Nie będę już pisała o wykrzywionej twarzy kobiety prowadzącej auto, która mnie ‘przyuważyła’ w tej intymnej czynności. Aż się zagapiła, że trzeba skręcać i musiała się zawracać. Myślę sobie, kobieto, wspomnisz ty mnie jak będziesz miała dziecko.

Też komicznie musimy z Tatkiem wyglądać jak te psiuki plączą się nam między nogami. Raz wyszłam sama z Bubkiem i je wzięłam (bez konieczności więcej tego błędu nie popełnię). Mnie nie słuchają się tak jak Tatki. Więc ile krzyczałam, biegłam pchając przed sobą wózek z prędkością światła, zadyszana, jednocześnie drąc paszczę Sharki, Daisy!! Bo te chcą sobie niechcący odebrać życie pod śmigającymi autami (jak sobie zobrazowałam tę scenę z boku to się śmiałam sama do siebie). Odkąd nasze osiedle zrobiło się bardziej ruchliwe, mamy większy problem ze spacerami. Puszczono naszym niewielkim osiedlem ruch samochodów (w związku z budującą się obwodnicą iks kilometrów stąd) oraz ruch autobusów, i mamy nawet przystanek pod blokiem! Zamiast na balkonie się relaksować, słyszę wrzask motorów, szum samochodów i autobusów. W związku z tym przystankiem autobusowym i tą drogą dostaliśmy pismo, że wartość nieruchomości naszej wzrasta i zostaną podniesione podatki. Ale czy pytał nas ktoś by ta droga tutaj była? Wolałam ciszę i smażenie tyłka na balkonie w ciszy z herbatką, niż to co teraz się wyprawia. Na szczęście blok się skrzyknął, czy tam administracja, nie ingerowałam, że jak to przecież na logiczny rozum ta wartość spadła. Ludzie marzą o własnym podwórku, o ciszy, uciekają jak najdalej, a oni nam tu miasto pod blokiem zrobili. I jeszcze kazali dopłacać, masakra, zawsze jak w moim życiu przetacza się jakiś absurd mówię, że takie rzeczy tylko w PL.

3 5 6 8 9 9a 9b c c1 c3 c4 c5

 

Bubka ubrałam dziś na szybko co było pod ręką. Chciałam zdążyć przed deszczem którego później nie było oO. Padał cały ranek, południe, i myślę trzeba lecieć na spacer, bo znów się rozpada. Więc (teraz śmiać mi się chce) połączenie stylu francuskiego z golfowym (ta bluzka kojarzy mi się z grą w golfa ;)<HM>), wszystko ubrane na szybkiego;) spodenki TU

Na ostatnim zdjęciu – szedł za nami facet, Sharon go obszczekał z każdej strony, a ten na jego widok padł jak kłoda, wiadomo %

 

 

XOXO
signature
 • piękne zdjęcia…klimatyczne :)

 • Judyta

  Normalnie rozwalił mnie ten wpis – po pierwsze niesamowicie piękny i lekki styl pisania, po drugie zabawna historia, po trzecie takie sielankowe, rodzinne i niewymuszone zdjęcia! Bosko

 • No na krawężniku jeszcze nie zdarzyło mi się karmić :D

  • Buuba

   nie było gdzie usiąść, a Bubek wiszczał w niebogłosy;)

 • kamila

  a czy wazne gdzie sie karmi ??:> wazne ze dziecie szczesliwe i nie krzyczy i mozna isc na spacer dalej :) pozdrawiam

  • ktokolwiek z przechodniów

   oj oczywiście że ważne gdzie się karmi, osobiście uważam że tak intymne czynności w miejscu publicznym to brak wychowania i szacunku wobec innych osób, nie lubię być częstowana widokiem namiętnie całującej się pary ani matki z piersią na wierzchu, dziecko z głodu nie umrze, a jeśli już tak podstawowe potrzeby są u niego zaspokajane natychmiast to co będzie w przyszłości? bo niby skąd tyle rozpieszczonych dzieci?

   • Buuba

    Nie zgadzam się z Twoją opinią, zrozumiesz jak będziesz karmiła dziecko. Małe niemowle nie rozumie dlaczego nie może dostać jeść. I płacze, od długiego płaczu może się zachłysnąć, może dostać bezdechu, wiele jest rzeczy które mogą się wydarzyć. Sama nie jestem za karmieniem w miejscu publicznym, ale JESLI są do tego specjalnie wyznaczone miejsca. Jeśli nie, karm matko gdzie chcesz byle dyskretnie. Ostatnio szukając miejsca do karmienia nawet się zatrzasnęłam i wyjść nie mogłam, możesz poczytać o tym sobie tu http://makoweczki.pl/taaaki-tamm-dzien-z-zycia-matki-karmiacej-blondynki/ a rozpieszczone dzieci biorą się stąd, gdy matka kupuje mu każdą zabawkę, a gdy raz odmówi jest masakra. Mówię Ci niemowlęta nie mają takiego mózgu jak my i nie zdają sobie z tego sprawy, przeczytaj pierwszą lepszą książkę o niemowlętach :)

   • Z tego co widać na zdjęciu, było to najbardziej możliwe dyskretne karmienie, jakie można czynić karmiąc na krawężniku :)

   • majuffka

    what?! brakiem wychowania można nazwać Twój komentarz, bo co Tobie do tego? Rozpieszczamy karmiąc? To przestań jeść, bo jesteś rozpieszczona! dziecko karmi się NA ŻĄDANIE, zwłaszcza, że u takiego malucha bardzo silny jest instynkt ssania, dodatkowo on wcale nie musi byćgłodny, a będzie chciało mu sie pić! Co za cholerna ignorantka. Strzeliła bym Cie w łeb, gdybys zwróciła mi uwage na ulicy :/

 • misia

  Makabrycznie nie lubię karmić w miejscach publicznych, unikam jak ognia tego bo czuje sie niezręcznie, ale faktycznie czasami poprostu nie ma jak tego uniknąć wiec osoby które są tego świadkiem powinni udać ze tego nie widza i nie robić wielkich oczu ze zdziwienia, z drugiej strony nie rozumiem kobiet które siadają na ławce w galerii i wyciągają „cyce” są przecież pokoje matki z dzieckiem z których można skorzystać. Generalnie uważam ze jesli nie ma innej możliwości to oczywiście trzeba nakarmić, jesli jednak jest jakakolwiek opcja „ukrycia się” to należy to zrobić. Sama karmie juz 8,5 miesiąca wiec wiem co mowie :-)

 • Kurczaczkowa mama

  A może ten Pan z ostaniego zdjęcia padł z wrażenia na widok cyca Buubowej matki ;)) Pozdrawiamy :)

  • Buuba

   hehehe, dzięki Bogu cyca nie widział ;) hehheehheee

 • Ajcha

  Karmiłam juz wszędzie nawet w wc :)

 • Huma

  Znam ten stan, kiedy nie ma gdzie dziecięcia nakarmić:/ i baaaardzo denerwują mnie oburzeni publicznym karmieniem ludzie-kur…czaku! a gdzie/jak mam to zrobić?! Z resztą każda karmiąca wie, że cyca nie wystawia na postraszenie przechodniów, ale na zaspokojenie podstawowej potrzeby malucha. I wiadome również, że owy cyc nie świeci na innych, bo dziecię go zasłania! Takie proste, a tak trudno zrozumieć, eh :P
  Pozdrawiam i radzę się nie przejmować:) (powiedziała ta, co cała się trzęsła, gdy pierwszy raz swojego Buśka-Kubuśka karmiła w miejscu powszechnie uczęszczanym :)

 • majuffka

  już Was normalnie kocham <3 jaka śliczny Bubuś :) Karm gdzie chcesz! :) ja też na początku się krępowałam, a potem to już miałam to gdzieś :) niech sie wstydzi ten kto widzi ;)

  • Buuba

   loff ju tu:)

 • anika

  hej. oburzają się chyba te co karmiły butelką i nie mogły sobie „na ławce w galerii: usiąść i nakarmić!! a nawet karmiąc na środku galerii handlowej można to robić dyskretnie, np zasłaniając się pieluchą lub przewiewną apaszką. Ja tak ostatnio karmiłam mojego czteromiesięcznego synka, a niestety wszystkie ustronne miejsca, np w kawiarniach były zajęte przez kawkujące baby, potem wielce oburzone, ze ja karmię dziecko, choć piersi nie było widać. By która wstała i powiedziała : niech sobie pani usiądzie tu z boku i spokojnie nakarmi, nie, tylko szeptały wielce oburzone, jak to tak, wstydu nie ma.
  Ekshibicjonistką nie jestem, publicznie się nie obnażam, a gdy karmię dziecko to nie mam zamiaru siedzieć w – przepraszam za kolokwializm – obsranym wc.
  Piękne zdjęcia i te na krawężniku też cudne.
  Czekamy na dalsze „karmieniowe” przygody ;-)

  • Buuba

   Dziękuje:) jestem takiego samego zdania. Ostatnio zdarza mi się karmić na parkingu w samochodzie. Lepsze to niż wc;)

FreshMail.pl